Jaką podłogę wybrać na taras?
2023.02.03

Na projekt domu z tarasem decyduje się już prawie każdy kto myśli o własnym domu. To za sprawą tego, że taka przestrzeń posiadając miejsce do wypoczynku zyskuje na funkcjonalności. Często taras pełni funkcje letniego salonu, gdzie jemy posiłki, wypoczywamy, grillujemy, wyposażamy w meble i dodatki. Pisaliśmy już o zadaszeniach tarasowych i możliwości wyboru pergoli o wielu funkcjonalnościach, a jaką podłogę najlepiej wybrać, aby spełniała tak wiele wymagań, zarówno mieszkańców jak i warunków atmosferycznych?

 

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras
2023.02.01

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras?

Nowoczesne pergole cechują się możliwością całkowitego zadaszenia tarasu, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale też ochronną. Zabezpieczają przed słońcem, wiatrem, deszczem. Umożliwiają regulację pokrycia dachowego względem sowich potrzeb i warunków pogodowych. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań i możliwości konstrukcyjnych dla tego typu zadaszenia w ogrodzie, powstały nowe dylematy. Czego potrzebuję dla siebie, co u mnie sprawdzi się najlepiej i gdzie najlepiej umiejscowić pergolę. Jest kilka istotnych kwestii, które ułatwią wybór a przede wszystkim będą cieszyć domowników i ich gości.

Pergole z szybami przesuwnymi
2023.01.01

Całoroczne tarasy budujemy gównie przy fasadzie budynku lub jako wolnostojące konstrukcje. Najlepiej zaprojektować taką przestrzeń na etapie budowy domu. Zapewni to idealne dopasowanie do bryły budynku i może obniżyć koszty realizacji. Zdecydowanie rzadszym wyborem jest przeszklony taras wolnostojący. Jest efektownym dodatkiem do ogrodu, jednak jego budowa może być dużo droższa niż przy fasadzie jako przedłużenie przestrzeni domowej. Taras wielosezonowy urządzamy w taki sposób, aby czuć się jak w ogrodzie również podczas chłodniejszych dni.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?
2022.12.21

Obecnie mamy możliwość korzystania z odpoczynku w naszych tarasach oraz ogrodach niezależnie od pory roku i pogody. Umożliwiają nam to nowoczesne systemy zadaszenia ogrodowego i tarasowego. Możemy zaaranżować komfortowe i przyjazne miejsce dostosowane do naszych potrzeb. Odpowiednio dobrana zabudowa lub zadaszenie tarasu da możliwość osiągnąć wszystkie ważne dla nas właściwości. Przedstawiamy przegląd dostępnych na rynku zadaszeń:

Trendy 2023 na tarasie i ogrodzie
2022.12.14

Umiejętnie zaaranżowany i zaprojektowany taras lub balkon może być nie tylko miejscem letnich spotkań i strefą wypoczynku. Może stać się częścią naszej przestrzeni domowej, pokojem letnim, a także zimowym. Jeżeli dodatkowo chciałbyś, aby Twój taras był nie tylko komfortowy, ale też modny, możesz zwróć uwagę na aktualne trendy. Inspiracje można czerpać nie tylko od projektantów. Doskonałym źródłem pomysłów są czołowi producenci mebli i wyposażenia tarasu. Przygotowaliśmy zbiór najistotniejszych elementów w trendach, jakie będą aktualne w 2023 roku.

O firmie
2022.12.13

Lubas Concept to firma rodzinna scalająca blisko 30-letnie doświadczenie z pomysłowością, energią i świeżością młodego pokolenia. Do każdego tworzonego i realizowanego projektu, podchodzimy indywidualnie z zaangażowaniem, profesjonalizmem i głową pełną pomysłów. Lubas Concept to firma rodzinna scalająca blisko 30-letnie doświadczenie z pomysłowością, energią i świeżością młodego pokolenia. Do każdego tworzonego i realizowanego projektu, podchodzimy indywidualnie z zaangażowaniem, profesjonalizmem i głową pełną pomysłów.