Ogródek restauracyjny – jak urządzić stylowy i funkcjonalny ogród przed lokalem?
2023.07.20

Urządzenie ogródka restauracyjnego to świetny sposób na stworzenie przyjemnego i atrakcyjnego miejsca dla gości. Jest to również doskonały sposób na zwiększenie przestrzeni do spożywania posiłków i relaksu, zwłaszcza w okresie ciepłej pogody. Aby stworzyć stylowy i funkcjonalny ogródek restauracyjny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Ogródek restauracyjny – jak urządzić stylowy i funkcjonalny ogród przed lokalem?
2023.06.16

Urządzenie ogródka restauracyjnego to świetny sposób na stworzenie przyjemnego i atrakcyjnego miejsca dla gości. Jest to również doskonały sposób na zwiększenie przestrzeni do spożywania posiłków i relaksu, zwłaszcza w okresie ciepłej pogody. Aby stworzyć stylowy i funkcjonalny ogródek restauracyjny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

 

Technologia sterowania pergolą: komfort i funkcjonalność
2023.06.15

W dzisiejszych czasach technologia nieustannie otwiera przed nami nowe możliwości, również w kwestii aranżacji naszych przestrzeni zewnętrznych. Jeśli zastanawiasz się, jak ułatwić sobie życie i sprawić, że korzystanie z pergoli lamelowej będzie jeszcze bardziej komfortowe, to warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy w technologii sterowania.

Pergola tarasowa - idealne dostosowanie do każdej przestrzeni
2023.06.14

Pergole tarasowe to wszechstronne zadaszenia, które znajdują zastosowanie w różnych typach przestrzeni. Bez względu na to, czy masz mały taras, duży ogród, miejski balkon czy potrzebujesz zadaszenia dla swojego samochodu, pergola tarasowa może być idealnym rozwiązaniem. Przedstawimy różne rozmiary i kształty pergoli tarasowych oraz omówimy sposoby, w jakie można dostosować pergolę do konkretnych przestrzeni.

1. Pergola tarasowa dla małych tarasów: optymalizacja przestrzeni

Małe tarasy często stanowią wyzwanie pod względem aranżacji, ale pergola tarasowa może wspaniale wykorzystać dostępne miejsce. Oto kilka pomysłów na dostosowanie pergoli do małych tarasów:

Pergola wąska i wysoka: Wybierając pergolę o wąskim i wysokim kształcie, możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń pionową, jednocześnie oszczędzając miejsce poziome.
Pergola narożna: Zainstalowanie pergoli w narożniku tarasu pozwala na skorzystanie z miejsca, które często pozostaje nieużywane. To doskonałe rozwiązanie dla małych tarasów.

Jakie dodatki wybrać do pergoli, aby jeszcze bardziej zyskała na funkcjonalności?
2023.06.05

Pergole to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym ogrodem, ale jednocześnie chcą mieć trochę cienia. Pergole nie tylko chronią przed słońcem i deszczem, ale również stanowią ozdobę ogrodu. Wybrać możemy pergolę lamelową lub materiałową. Pierwsza, posiada zadaszenie zbudowane z ruchomych lameli, którymi można sterować, regulując ilość wpuszczanego słońca. Kąt, pod jakim mogą się obracać, wynosi od 0 do 135 stopni. Natomiast zadaszenie pergoli materiałowej, inaczej, zwanej tkaninową, stanowi tkanina wykonana z materiału PVC lub tekstylnego. Zadaszenie obu pergol może być elektryczne sterowane za pomocą pilota lub telefonu. Nasze pergole mają również wbudowany system odprowadzania wody wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu jest praktyczny i nie widoczny dla użytkowników.
Oprócz podstawowych funkcjonalności zapewniających trwałość i użyteczność pergoli, istnieje wiele dodatków, które mogą ulepszyć pergolę i uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Tym samym umilić nam czas spędzamy na tarasie.

 

Jak zaaranżować taras na balkonie i jakie zadaszenie wybrać?
2023.05.17

Balkon w bloku, nawet jeśli nieduży, może okazać się świetnym miejscem do wypoczynku i relaksu. Wystarczy odpowiednio go zaaranżować, ale kwiaty to nie wszystko, aby cieszyć się przestrzenią niezależnie od pogody czy pory dnia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie nowe elementy wprowadzić na balkon, żeby stał się drugim salonem z dostępem do świeżego powietrza. Możesz potraktować swój taras jak dodatkowe pomieszczenie, które stanie się nie tylko przestrzenią ozdobną do hodowania roślin, ale też w pełni funkcjonalną.

Wybierz odpowiednie meble ogrodowe: krzesła, stolik, leżak itp.

Zagospodarowanie i zaaranżowanie tarasu wymaga funkcjonalnych mebli. Powinny być odporne na warunki pogodowe, wygodne w użytkowaniu i rozmiarem dostosowane do wymiarów naszego balkonu czy tarasu. Warto zwrócić uwagę, aby nie reagowały w niekorzystny sposób na duże nasłonecznienie, wilgoć i mróz. Dużym ułatwieniem będzie, jeśli utrzymanie ich w czystości nie przysporzy nam trudu.