Jakie rośliny wybrać na taras, aby kolorowo rosły cały rok?
2023.02.09

Całoroczne rośliny to nie tylko iglaki takie jak tuje, sosny, świerki czy jodły. Możemy nasz ogród lub taras zamienić w kolorową, roślinną przestrzeń cieszącą oko przez cały rok. Wiele z roślin także w okresie zimy zachowuje wielobarwne liście lub igły. Są idealnym uzupełnieniem dla kwiatów, które zimy nie są w stanie przetrwać i kwitną dopiero na wiosnę. Jak wiemy, nie tylko latem wypoczywamy na świeżym powietrzu, warto to robić niezależnie od pory roku. W szczególności, jeśli mamy przystosowaną do tego przestrzeń np. w postaci zadaszenia tarasu, promienników ciepła czy odpornych na warunki pogodowe mebli. Dlaczego warto rozważyć rośliny całoroczne? Ponieważ w większości są łatwe w pielęgnacji, nie wymagają częstego nawożenia i przycinania oraz sprawdzą się nawet dla osób, które nie mają ręki do hodowania kwiatów.  

Przedstawiamy kilka najpopularniejszych gatunków, którymi możesz ozdobić swój balkon lub taras nie czekając na wiosnę:

Jaką podłogę wybrać na taras?
2023.02.03

Na projekt domu z tarasem decyduje się już prawie każdy kto myśli o własnym domu. To za sprawą tego, że taka przestrzeń posiadając miejsce do wypoczynku zyskuje na funkcjonalności. Często taras pełni funkcje letniego salonu, gdzie jemy posiłki, wypoczywamy, grillujemy, wyposażamy w meble i dodatki. Pisaliśmy już o zadaszeniach tarasowych i możliwości wyboru pergoli o wielu funkcjonalnościach, a jaką podłogę najlepiej wybrać, aby spełniała tak wiele wymagań, zarówno mieszkańców jak i warunków atmosferycznych?

 

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras
2023.02.01

Jak wybrać odpowiednią pergolę na swój taras?

Nowoczesne pergole cechują się możliwością całkowitego zadaszenia tarasu, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale też ochronną. Zabezpieczają przed słońcem, wiatrem, deszczem. Umożliwiają regulację pokrycia dachowego względem sowich potrzeb i warunków pogodowych. Wraz z pojawieniem się nowych rozwiązań i możliwości konstrukcyjnych dla tego typu zadaszenia w ogrodzie, powstały nowe dylematy. Czego potrzebuję dla siebie, co u mnie sprawdzi się najlepiej i gdzie najlepiej umiejscowić pergolę. Jest kilka istotnych kwestii, które ułatwią wybór a przede wszystkim będą cieszyć domowników i ich gości.

Pergole z szybami przesuwnymi
2023.01.01

Całoroczne tarasy budujemy gównie przy fasadzie budynku lub jako wolnostojące konstrukcje. Najlepiej zaprojektować taką przestrzeń na etapie budowy domu. Zapewni to idealne dopasowanie do bryły budynku i może obniżyć koszty realizacji. Zdecydowanie rzadszym wyborem jest przeszklony taras wolnostojący. Jest efektownym dodatkiem do ogrodu, jednak jego budowa może być dużo droższa niż przy fasadzie jako przedłużenie przestrzeni domowej. Taras wielosezonowy urządzamy w taki sposób, aby czuć się jak w ogrodzie również podczas chłodniejszych dni.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać?
2022.12.21

Obecnie mamy możliwość korzystania z odpoczynku w naszych tarasach oraz ogrodach niezależnie od pory roku i pogody. Umożliwiają nam to nowoczesne systemy zadaszenia ogrodowego i tarasowego. Możemy zaaranżować komfortowe i przyjazne miejsce dostosowane do naszych potrzeb. Odpowiednio dobrana zabudowa lub zadaszenie tarasu da możliwość osiągnąć wszystkie ważne dla nas właściwości. Przedstawiamy przegląd dostępnych na rynku zadaszeń:

Trendy 2023 na tarasie i ogrodzie
2022.12.14

Umiejętnie zaaranżowany i zaprojektowany taras lub balkon może być nie tylko miejscem letnich spotkań i strefą wypoczynku. Może stać się częścią naszej przestrzeni domowej, pokojem letnim, a także zimowym. Jeżeli dodatkowo chciałbyś, aby Twój taras był nie tylko komfortowy, ale też modny, możesz zwróć uwagę na aktualne trendy. Inspiracje można czerpać nie tylko od projektantów. Doskonałym źródłem pomysłów są czołowi producenci mebli i wyposażenia tarasu. Przygotowaliśmy zbiór najistotniejszych elementów w trendach, jakie będą aktualne w 2023 roku.