Zimowe ogródki: Jak przygotować pergolę na chłodne miesiące
2024.01.09

Przyjście zimy nie oznacza, że musimy rezygnować z przyjemności korzystania z naszego ogrodu. Pergole, tradycyjnie używane w cieplejszych miesiącach, mogą być zaadaptowane do zimowych warunków, stając się centralnym punktem zimowych ogrodów. W tym artykule zagłębimy się w szczegóły dotyczące przygotowania pergoli na chłodniejsze miesiące, koncentrując się na oświetleniu, ogrzewaniu oraz instalacji szyb przesuwnych.

Pergole i roślinność: Jak stworzyć zielony azyl w Twoim ogrodzie
2023.12.25

W naszym zabieganym świecie ogrody stają się coraz bardziej cenioną oazą spokoju i harmonii. W centrum tej zielonej przestrzeni często znajduje się pergola, która łączy w sobie funkcjonalność z estetycznym urokiem. Pergola nie tylko chroni przed słońcem czy deszczem, ale także staje się miejscem, gdzie architektura spotyka się z naturą. W naszym dzisiejszym wpisie, zainspirowani ofertą naszej firmy, pokażemy, jak wykorzystać pergole do stworzenia wyjątkowego zielonego azylu w Twoim ogrodzie.

Pergole tarasowe w mieście: Tworzenie zielonej oazy na swoim miejskim tarasie
2023.12.16

Czy można stworzyć spokojną i zieloną przestrzeń w samym sercu miasta? Oczywiście, że tak! Dzięki pomysłowemu wykorzystaniu pergoli tarasowej, każdy miejski mieszkaniec może zamienić swój taras w urokliwą oazę natury, która odpręża i odciąga od zgiełku miejskiego życia. W tym artykule pokażemy Ci, jak krok po kroku stworzyć swoją własną przytulną przestrzeń na tarasie, gdzie roślinność i spokój będą dominować.

 

Jakie dodatki wybrać do pergoli, aby jeszcze bardziej zyskała na funkcjonalności?
2023.12.13

Pergole to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym ogrodem, ale jednocześnie chcą mieć trochę cienia. Pergole nie tylko chronią przed słońcem i deszczem, ale również stanowią ozdobę ogrodu. Wybrać możemy pergolę lamelową lub materiałową. Pierwsza, posiada zadaszenie zbudowane z ruchomych lameli, którymi można sterować, regulując ilość wpuszczanego słońca. Kąt, pod jakim mogą się obracać, wynosi od 0 do 135 stopni. Natomiast zadaszenie pergoli materiałowej, inaczej, zwanej tkaninową, stanowi tkanina wykonana z materiału PVC lub tekstylnego. Zadaszenie obu pergol może być elektryczne sterowane za pomocą pilota lub telefonu. Nasze pergole mają również wbudowany system odprowadzania wody wewnątrz konstrukcji, dzięki czemu jest praktyczny i nie widoczny dla użytkowników.
Oprócz podstawowych funkcjonalności zapewniających trwałość i użyteczność pergoli, istnieje wiele dodatków, które mogą ulepszyć pergolę i uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Tym samym umilić nam czas spędzamy na tarasie.

Ciesz się przestrzenią pod pergolą przez cały rok
2023.12.08

Marzy Ci się spędzanie czasu na świeżym powietrzu, nawet gdy za oknem panuje chłodniejsza aura czy kapryśna pogoda? Szklane szyby przesuwne do pergoli są idealnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci cieszyć się urokami Twojego ogrodu lub tarasu przez cały rok. Zapomnij o ograniczeniach sezonowych i otwórz swoje drzwi na bezkresną przyjemność!

Zadaszenia ogródków restauracyjnych - jak zwiększyć przyjemność z jedzenia na świeżym powietrzu?
2023.11.11

Jedzenie na świeżym powietrzu to jedna z przyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Restauracje często oferują ogródki, które pozwalają na delektowanie się posiłkiem w naturalnym otoczeniu. Niestety, pogoda bywa kapryśna, a deszcz lub zbyt silne słońce potrafią zepsuć całą przyjemność. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które pozwalają na korzystanie z ogródka restauracyjnego przez cały rok. Mowa tutaj o zadaszeniach.

Zadaszenia ogródków restauracyjnych to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród właścicieli restauracji. Dobrze już znane na południu Europy, gdzie jest więcej cieplejszych dni niż w Polsce. Jednak i w naszym kraju przekonujemy się do tworzenia zabudowanych ogródków restauracyjnych. Dzięki temu klienci mogą korzystać z niego niezależnie od pogody.